Jednym z głównych celów statutowych Fundacji Reaktywacja 50+ jest aktywizacja osób po pięćdziesiątym roku życia, w tym seniorów.

Oprócz klasycznej działalności charytatywnej typowej dla większości fundacji czyli zbiórek i bezpośredniej, konkretnej pomocy osobom będącym w potrzebie, wyróżniamy się środkami realizacji celów statutowych, które powodują, że nasi podopieczni związują się z nami na znacznie dłużej, nie tylko na czas trwania konkretnego projektu.

Zdając sobie sprawę jak ważna jest profilaktyka i jakakolwiek aktywność fizyczna i umysłowa w późniejszym wieku, skupiamy się głównie właśnie na tych zagadnieniach. Wykorzystujemy wcześniej zdobyte doświadczenia i w ramach fundacji działa Agencja Modelek i Modeli Dojrzałych Escadra MPS – EVERGREEN MODELS oraz studio fotograficzne F-25.PL, a także portal internetowy COCOMAC.PL . Wszystko to stanowi system naczyń połączonych.

Zrozumcie, że w „średnim wieku” mamy szansę na drugą, nową karierę, nową miłość, na nowe życie. Możemy mieć dość tego, co robiłyśmy przez pierwszą połowę życia, ale to nie znaczy, że musimy cały czas grać w golfa albo po prostu nic nie robić. Jesteśmy na to za młode. Nie chodzi mi o to, że pięćdziesiątka to nowa trzydziestka czy coś w tym stylu. Pięćdziesiątka to nowy rozdział. W tym wieku mamy ogromną wiedzę, ludzie wiedzą, że mamy doświadczenie. Jesteśmy kolorowym pokoleniem, które znów jest liderem.

SHARON STONE ur. 1958 r.

Zapomniane marzenia

Ileż dziewczynek marzyło, żeby zostać kiedyś modelką? Przebierały się, zakładały za duże szpilki Mamy i tak paradowały po domu, udając że biorą udział w pokazie mody lub konkursie na Miss. Niektóre jako nastolatki czy studentki stawiały nawet pierwsze kroki w tej branży, ale później przyszła praca, mąż, dzieci… i tak jakoś zapomniało się o sobie i swoich marzeniach. Ale teraz już możesz realizować to, co kiedyś musiałaś odłożyć na bok…

i zgłoś się do naszej Agencji Modelek i Modeli Dojrzałych.

Jako Fundacja staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym. Pod płaszczykiem rozrywki ( bo tak przez większość postrzegany jest modeling ), realizujemy różnorodne działania aktywizacyjne, często rehabilitacyjne.

Nasi podopieczni – Modelki i Modele, pod okiem fachowców przechodzą odpowiedni trening ruchowy, uczą się zasad prawidłowej, odpowiedniej do wieku diety, odbywają rozmowy motywacyjne z psychologiem. Biorą też udział w cyklu szkoleń foto-modelingowo-aktorskich, na których uczą się podstaw aktorstwa, foto- i modelingu. Podczas zajęć wykorzystujemy metody wspierające i stymulujące pracę mózgu, prawidłowe działanie funkcji poznawczych, takich jak uwaga, pamięć, szybka reakcja, wyobraźnia, koncentracja czy kreatywne i logiczne myślenie – czyli tych, których zaburzenia są najbardziej odczuwalne przez osoby starsze. Modelki dojrzałe, które osiągną odpowiedni poziom występują w reklamach TV i reklamowych sesjach zdjęciowych, biorą udział jako statyści w produkcjach telewizyjnych i filmowych. Mogą także występować w tworzonych przez nas reklamach dla klientów chcących zamieścić taką reklamę na naszym rozwijającym się ciągle portalu COCOMAC.PL

Oczywiście nie każdy wymaga pomocy. Nie wszystkie Modelki są naszymi podopiecznymi. Są też osoby, które po prostu lubią to zajęcie i mają odpowiednie ku temu predyspozycje. W naszej Agencji Modelek i Modeli Dojrzałych występują osoby nawet powyżej 70 roku życia.

Dzięki tym występom, oprócz wcześniej wymienionych korzyści dochodzą korzyści materialne, albowiem za użyczenie wizerunku i udział w reklamie Modelki i Modele otrzymują konkretne wynagrodzenie pieniężne. Ponieważ posiadamy pełne wyposażenie studia fotograficznego, dla osób które nie mają predyspozycji do aktorstwa i modelingu lub po prostu tego nie czują, chcemy prowadzić warsztaty i sekcję fotograficzną. Chcielibyśmy, aby powstała u nas galeria, w której prezentowane byłyby prace naszych podopiecznych z możliwością kupna.

Prace stworzone przez naszych podopiecznych lub te w których oni wystąpią jako modele (np. kalendarze, plakaty,reklamy itp.), będą także wystawione w sklepie internetowym, który zostanie dołączony do naszego portalu.

Osoby będące na emeryturze, które kiedyś były dziennikarzami, nauczycielami czy też po prostu ludźmi lubiącymi i potrafiącymi dobrze i ciekawie pisać, mogą w dalszym ciągu być aktywnymi wykazując się przy pisaniu artykułów i redakcji portalu.

Metamorfozy

Wszystkie te powyższe zajęcia, udział w odpowiednio prowadzonych sesjach zdjęciowych, które mają walor terapeutyczny plus indywidualne porady stylistów, wizażystek i fryzjerów powodują, że u naszych podopiecznych obserwuje się aktywację procesu pozytywnej zmiany wewnętrznej, budowanie przyjaznego stosunku do siebie, swoich cech i swoich emocji. Następuje odzyskanie poczucia atrakcyjności, akceptacji własnego zmieniającego się ciała, pełniejsze odczuwanie swojej kobiecości. Wzmocnia się wewnętrzny spokój, wewnętrzna siła, a w konsekwencji poprawa stosunków z otoczeniem i bliskimi. Zaobserwować można łagodzenie konfliktów wewnętrznych i źródeł cierpienia. Osoby, które do tej pory miały problem ze znalezieniem pracy, teraz ją znajdują.

Mamy ogromne szczęście mogąc pomagać i być świadkami procesu metamorfozy wewnętrznej i zewnętrznej tych osób.

Jeżeli podoba ci się nasz projekt i widzisz, że nasze działania mają sens, będziemy Tobie niezmiernie wdzięczni za każdą przekazaną nam złotówkę, która pomoże nam realizować nasze wizje i dzięki temu nieść pomoc innym. Dziękujemy.

Cały dochód z działalności Agencji Modelek, Studia Fotograficznego i Portalu przekazywany jest na realizację celów statutowych Fundacji.

Zarząd Fundacji nie pobiera wynagrodzenia z tytułu pełnionej funkcji.